Skolų išieškojimas

Teisinės paslaugos

Telefonas

(+370 37) 22 22 39

Klauskite – UAB “Creditum“ specialistai jums atsakys.

Turėdami aktualių Jums klausimų, rašykite mums el.paštu info@creditum.lt ir gausite kvalifikuotą teisininko atsakymą.

 • Taip, toks išieškojimas galimas. Dėl smulkesnės informacijos ir sąlygų prašome kreiptis.

 • Kadangi vekselio forma yra nustatyta įstatymo pakanka sudaryti vekselį besilaikant jame nurodytų reikalavimų arba galima įsigyti Lietuvos Banko platinamas formas, kurias tereikia tik teisingai užpildyti. Vekselį būtina pildyti pagal įstatyme numatytus reikalavimus. Taip , mes padedame sudaryti vekselius ir konsultuojame kaip teisingai tai atlikti patiems.

 • Pinigus skolinti galima įvairiais būdais. Nepagailėkite skirti tam daugiau laiko, jeigu rašote skolos raštelį būtinai surašykite besiskolinančio asmens duomenis, paprašykite paso nuorašo, arba jo artimo asmens garantijos ar laidavimo. Vekselis yra sudėtingesnė paskolos suteikimo apiforminimo priemonė. Jis, skirtingai nuo skolos raštelio, yra nustatytos formos, kurią privalu išlaikyti, dokumentas, kadangi jis garantuoja galimybę išvengti teisminio proceso, tuo atveju, kai skolininkas laiku neatsiskaito. Vekselis laikomas vertybiniu popieriumi, kuriuo vekselio davėjas įsipareigoja besąlygiškai tiesiogiai pats (paprastasis vekselis) arba netiesiogiai (įsakomasis vekselis, paveda sumokėti kitam asmeniui) sumokėti vekselio gavėjui vekselyje nurodytą pinigų sumą. Jeigu vekselio forma išlaikyta, vekselio davėjui neapmokėjus vekselyje nurodytos sumos nurodytu terminu, vekselio gavėjas turi teisę kreiptis į notarą, kuris gali išduoti įsakomąjį įrašą. Gavęs šį dokumentą kreditorius gali kreiptis tiesiai į antstolį, kad šis pradėtų priverstinį skolos išieškojimą. Taip išvengiamas teisminis procesas, užtrunkama nedaug laiko, sumažėja teisminės pagalbos išlaidos. Todėl vekselis yra pranašesnis nei skolos raštelis. Tačiau tiek sudarant vekselį, tiek reikalaujant jį apmokėti reikia kruopščiai išpildyti įstatymų reikalaujamas normas.

 • Paprastai užsakius įsiskolinimo išieškojimą Lietuvos Respublikos teritorijoje nepavykus išieškoti bent dalies Jūsų pinigų iš skolininko, Jūs nemokėsite jokio sėkmės mokesčio.

 • Taip. Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas numato, kad prievolės įvykdymo išlaidas padengia skolininkas, jeigu ko kita nenumato sutartis ar įstatymai. Siekiant įsiskolinimo išieškojimo išlaidas susigrąžinti ikiteisminio proceso tvarka, reikalingas skolininko rašytinis įsipareigojimas padengti šias išlaidas (dažniausiai tai numatoma sudarant sutartį). Skolininkui nevykdant šio įsipareigojimo Kreditorius gali kreiptis į teismą.

 • Įsiskolinimo išieškojimo Lietuvos Respublikos teritorijoje atveju – ne.

 • Paprastai iki skolos priteisimo teismo keliu senaties terminų suėjimo (10 metų).

 • Galima. Informacija teikiama tik registruotiems Klientams ir tik apie juridinius asmenis tų šalių, kuriose tokią paslaugą teikia mūsų užsienio partneriai.

 • Standartinės. Skolų išieškojimas užsienyje teikiamas nuolatiniams mūsų Klientams, į priekį nieko nereikia mokėti, o išieškojus skolą mokamas sutartas „sėkmės mokestis“. Norint gauti daugiau informacijos kreipkitės į UAB“Creditum“.

 • Taip. Vėlgi, visą papildomą informaciją galite sužinoti susisiekę su mumis, kadangi kiekvienas atvėjis yra skirtingas ir aptariamas individualiai.

 • Skolos administravimas yra malonus priminimas Jūsų klientui apie prievolės įvykdymo termino praleidimą, skatinant nebevilkinti ir atsiskaityti su Jumis. Įsiskolinimo administravimas vykdomas Jūsų vardu. Tuo tarpu skolų išieškojimas – vykdomas mūsų vardu, vedant derybas su skolininku, teikiant jam reikalavimus ir pretenzijas. Skolos administravimas yra baigtinis procesas, kuris nebūtinai baigiasi skolos apmokėjimu, o skolos išieškojimas vykdomas, kol skola grąžinama arba nusprendžiama atsisakyti tęsti išieškojimą.

Norite paklausti? Rašykite info@creditum.lt su antrašte klauskite – atsakysime. Mūsų teisininkai pateiks Jums reikiamus atsakymus šiame skyrelyje.